Медиасет.мк

Медиасет

Таа беше најубавата жена во Југославија

Сузана Жуниќ важеше за една од најубавите жени, а во 1988 година беше прогласена за Мис на Југославија.

Мажите ширум земјата тогаш лудуваа по девојката, а иако многумина се обидоа да го освојат нејзиното срце, тоа го снајде хрватскиот фудбалер Игор Штимац.

Со оглед на тоа што и двете беа убави и успешни на почетокот на нивната врска, успеаја да создадат слика на идиличен брак.

Тие поминаа 19 години заедно како брачен пар и изгледаше како да уживаат во љубовта заедно.

Сепак, зад прекрасната слика на нивната голема љубов, поранешната мисица настрада бидејќи во нивната околина и пошироко се шушкаше дека нејзиниот сопруг ја изневерува насекаде, а особено гласни приказни имаше за неговата романса со Алко Вуица.

Сето тоа беше премногу за Сузана Жуниќ, која го остави сопругот по речиси две децении брак.

Сузана се бореше со депресија, а во 2015 година среќата ја најде со Дамир Милачиќ, кој беше тренер на кошаркарскиот клуб од Шибеник.

Инаку, поранешната мисица од бракот со фудбалер има три деца Лука, Миа и Деа.

Трендинг

На почеток
error: