Медиасет.мк

Медиасет

Мерил Стрип повторно ќе глуми во популарната серија

Една од најпопуларните холивудски актерки Мерил Стрип ќе се појави во четвртата сезона на серијата „Само убиства во зградата“.

Стип ќе ја репризира улогата на Лорета Даркин, која почна да ја игра во третата сезона на серијата Hulu, пишува Variety.

Нејзиниот лик глумеше во Бродвејската претстава на Оливер (Мартин Шорт) во последната сезона, при што двајцата развија романтична врска.

Создаден од Стив Мартин и Џон Хофман, „Само убиства во зградата“ ги следи Чарлс Хејден-Савиџ (Мартин), Оливер Путнам (Краток) и Мејбел Мора (Селена Гомез), тројца соседи во стан во Њујорк по име Арконија, кои се здружуваат со цел да снимат подкаст за вистински злосторства поврзани со убиства на нивни сограѓани, за кои постојано се обвинети.

Трендинг

На почеток
error: