Медиасет.мк

#ТРЕНД

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ свесно пласираа лажни вести и ги плашеа граѓаните со наводна асимилација и бугаризација, вели Каевски


Пропаднаа сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во јавноста, вели Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ „Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ свесно пласираа невистини, лажни вести преку кои дома ги плашеа граѓаните со наводна асимилација и бугаризација, а надвор ги поткопуваа државните позиции. Лажеше Мицкоски и за наводна распродажба на идентитетот, на историјата […]

Трендинг

На почеток
error: