Медиасет.мк

#ФОКУС

„Украинските војници бегаат ползејки“, вели Кадиров

Претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров најави дека речиси сите населени места во околината на Северодонецк и Лисичанск се или ослободени или опколени. „Борците на специјалниот одред „Ахмат“ и народната милиција на Народноослободителната армија успешно работат во правец на Луганск. Речиси сите населени места во околината на Северодонецк и Лисичанск беа или ослободени од нацистите или […]

Трендинг

На почеток
error: