Медиасет.мк

#ФОКУС

„Можно е германско сценарио и во Црна Гора“, вели Абазовиќ

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ, одговарајќи на прашања од пратениците, изјави дека сценариото за енергетска криза во текот на есента е можно и во Црна Гора. Тој рече дека вицепремиерот на Германија изјавил дека луѓето треба да се подготват за кратко туширање и да подготват топла облека за зимскиот период бидејќи смета дека наесен ќе има […]

Трендинг

На почеток
error: