Медиасет.мк

#ТРЕНД

Нетфликс отпушта 300 вработени поради губење на претплатници


Компанијата Нетфликс објави дека ќе отпушти уште 300 вработени, најголем дел од САД, поради намалување на бројот на претплата и раст на конкуренцијата. Ова отпуштање од околу четири проценти од работната сила на компанијата за стриминг на филмови доаѓа откако во април, Нетфликс го пријави првото губење на претплатници. -Додека продолжуваме интензивно да вложуваме во […]

Трендинг

На почеток
error: