Медиасет.мк

#ФОКУС

Рама до Бугарија: Пријатели смирете се, тргнете го ветото или бидете трпеливи со мене

Албанскиот премиер Еди Рама реагираше откако бугарското Министерство за надворешни работи побара од него да зборува на соодветен јазик за политичар на земја кандидат за членство во ЕУ. „Ох! Бугарското Министерство за надворешни работи има проблем со мојот говор! Многу точно! И јас имам едно прашање, а тоа е како Бугарија ќе ги решава билатералните […]

Трендинг

На почеток
error: