Медиасет.мк

Медиасет

Откриено зошто принцот Вилијам не носи бурма

Многумина се прашуваа зошто принцот Вилијам не го носи својот прстен и покрај тоа што неговиот брат принцот Хари секогаш го носеше неговиот.

Одговорот е едноставен, принцот од Велс не сака никаков накит и отсекогаш било така. Еден месец пред нивната венчавка во 2011 година, палатата Сент Џејмс објави дека нема да му даде прстен на Вилијам кога тој и неговата невеста разменија завети во Вестминстерската опатија.

Еден инсајдер од палатата открил за Мирор во тоа време дека изборот на Вилијам се сведува на личниот стил.

„Тој не се занимава со накит. Никогаш не носеше. Решил дека не сака да го носи сега. Сè се сведува на личните преференции“, објаснуваат тие.

Трендинг

На почеток
error: