Медиасет.мк

Медиасет

Овие 3 хороскопски знаци ќе бидат под силно влијание на ретроградниот Меркур

Првиот ретрограден Меркур во 2024 година пристигна на 1 април и ќе биде активен цел месец, односно до 25 април. Овој астро транзит може да биде опасен период и е познат по бројните непријатности и непланирани проблеми кои се случуваат во овој период.

Астролозите редовно истакнуваат дека ретроградниот Меркур има сериозно влијание врз луѓето, па затоа во овој период генерално советуваат да не преземате големи и важни чекори кои би можеле да ви го променат животот. Исто така, се советува да избегнувате големи купувања и трансакции и да бидете внимателни ако ви претстои долго патување. Бидете внимателни во комуникацијата – недоразбирањата се чести во овој период и никогаш не донесувајте избрзани одлуки, особено кога станува збор за работата. Измерете ја секоја одлука неколку пати!

И додека традиционално оваа планета, кога е ретроградна, нема многу поволно влијание на речиси ниту еден знак од Зодијакот, на некои ќе им донесе среќа, а проблемите најмногу ќе погодат три знаци.

Овен
Претставниците на овој знак мора внимателно да ги следат сите документи поврзани со нивната работа или живот. На работа, кавгите и недоразбирањата може да доведат дури и до губење на угледот и позицијата!

Иако вашата интуиција е силна, таа ќе биде многу слаба во наредните недели, што дополнително ќе го наруши вашето нормално функционирање. Ќе мора да поработите на својата раздразливост и себичност, особено во првата половина од месецот, кога негативните сили на Венера и Меркур ќе бидат во силна синергија.

Во љубовта, конфликтните ситуации се закануваат да станат почеток на серија големи тепачки.

Стрелец
Стрелецот треба да се подготви за многу непредвидливи ситуации и нагли промени на плановите. Може да дојде до откажан лет на авион, дефект на автомобилот, ненадејна болест пред планираното патување, одложување на важни настани. Накратко, доколку сте имале планирано патување, очекувајте непријатности и лоши промени на овој план. Пазете се од градско возење, може да биде лоша среќа.

Ова е период кој бара многу трпение и решителност од вас. Ве очекуваат тешки денови, но во исто време интересни и поучни – на крајот од овој период ќе бидете помудри и повнимателни. Важно е во наредните недели да не се обидувате да правите неколку работи одеднаш, тогаш неуспехот е загарантиран. Ако имате такт и трпение, сепак може да има помали успеси. Не мешајте љубов и работа и посветете им доволно време на луѓето што ги сакате.

Јарец
Јарците во наредниот период би требало да размислуваат за купување или продажба на недвижен имот. Може да има проблеми со документацијата, пакувањето или преместувањето. Од друга страна, се препорачува да поминувате што повеќе време со семејството дома.

Можни се и проблеми во интеракцијата со колегите и околината. Работите најверојатно нема да одат според планот и може да има неочекувани промени во вашиот бизнис. Иако ќе бидете нервозни и немирни, не заборавајте на ѕвездената прогноза – голема е веројатноста сите моментални неуспеси во иднина да се претворат во триумфи и да ве одведат на патот кон напредок, пишува Story.hr.

Трендинг

На почеток
error: