Медиасет.мк

Медиасет

Вилијам и Кејт сеуште во лоши односи со Хари и Меган

Како што претходно објавија британските медиуми, војводите од Сасекс не се во добри односи со кралското семејство, а се скарале и со принцот и принцезата од Велс.

Но, Том Квин, автор на кралското семејство, рече дека Вилијам и Кејт се обиделе да ја смират нивната врска. Тој рече дека ги контактирале Меган и Хари и ги молеле да дојдат во Обединетото Кралство и да ги донесат нивните деца, Арчи и Лилибет. Но, Меган наводно одбила.

„Нема шанси Меган да ги донесе децата во Обединетото Кралство. Вилијам и Кејт предложија Хари и Меган да ги доведат децата и да се обидат да се помират, но тој предлог не помина“, рече Квин.

Да потсетиме, принцезата на крајот на март ја шокираше светската јавност кога во двеминутна снимка објави дека боледува од рак. Во тоа време, малку луѓе знаеја за нејзината вистинска состојба, а меѓу изненадените беа блиски пријатели на принцот Вилијам и неговата сопруга.

Покрај принцезата Кејт, со тешка дијагноза се соочуваат и кралот Чарлс и војвотката од Јорк, Сара Фергусон. На кралот Чарлс III му беше дијагностициран рак на почетокот на февруари, а палатата соопшти дека кралот „останува целосно позитивен во однос на неговото лекување и со нетрпение очекува да се врати на должноста што е можно поскоро“.

Трендинг

На почеток
error: