Медиасет.мк

#ТРЕНД

Си-Ен-Ен: Украина нема да ја врати целата територија што ја загуби од Русија


Некои претставници на Белата куќа се сомневаат дека Украина некогаш ќе може да ја врати целата територија што ја загуби од Русија во изминатите четири месеци од војната, пишува Си-Ен-Ен. „Тоа нема да се случи ниту со потешко и помодерно оружје што планираат да го испратат САД и нивните сојузници, велат извори од американската администрација […]

Трендинг

На почеток
error: