Connect with us

#АМАЗОШТО

Српче се ожени, Твитер коментира за витезот на свадбата: Уште Ѓорѓи Колозов со круната фали

Ниту градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ не остана поштеден од страна на твитерџиите, кои по неговата свадба на која имаше принцеза и витез, го коментираа на големо. Дел од коментарите се исмејувачки, дел замерувачки. Оние навредувачките, не ги земаме во обзир. 🙂

https://twitter.com/Dusamezabole/status/1318181401104142340

#АМАЗОШТО

ВИДЕО: Вреден овој Груби, си прскаше со цревото


Вицепремиерот и министер во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, синоќа, се фати за цревото, за да им помогне на  работниците на „Комунална хигиена“  во чаршијата откако направи увид како се чисти. Сето ова се случуваше на еден час пред полноќ, плус Груби си правеше и пренос во живо на социјалните мрежи.

Додека Груби прскаше околу џамијата во чаршија, го следеа неколку фотографи и цел ПР тим. Работниците на „Комунална хигиена”, му го влечеа цревото зад него. По цела една минута влечење и прскање Груби им го врати цревото на комуналните работници, а ПР тимот го исклучи преносот во живо.

Инаку, „Комунална хигиена“ во пресрет на празникот Рамазан бајрам, врши миење односно чиестење на површините околу поголемите верски објекти во делови на Скопје, како што се Старата чаршија, Чаир, Сарај.Извор: Репортер.мк, проверете ги сите вести

Continue Reading

#АМАЗОШТО

ВИДЕО: Види македонскиве полицајци…

Continue Reading

#АМАЗОШТО

ВИДЕО: „Се утепаа од снимање тиктокови, странките во МВР💅“

Твит со кој се согласија многумина. Нема потврда дека двете девојчиња работат во МВР. Пренесуваме:

Дополнето:

Демант

Министерството за внатрешни работи ја демантира дезинформацијата објавена во вашиот портал дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток. Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди ги изврши потребните проверки и констатирано е дека видеото е снимено од странки, а не од вработени во МВР, во ходник во зградата на МРТВ, каде е сместено одделението за странци, и каде не е ограничено движењето на странките.
Секогаш стоиме на целосно располагање за обезбедување на информации со кои се запазуваат етичките правила на известување. Бараме овој демант да биде објавен а веста повлечена.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020

error: