ВИДЕО: Цеца организираше незаборавна роденденска журка за Анастасија

Анастасија Ражнатовиќ го прослави 22 роденден, а не ни сонуваше дека во нејзиниот дом се подготвува забава.

Цеца на својата ќерка ѝ организирала роденденска прослава и тоа во тајност, во нивната вила на Дедиње.

Момчето на Анастасија ја донело во куќата, а на вратата ги дочекала Цеца. Кога влегла, видела поставени бели маси, а во еден дел стоела роденденска торта на 5 спрата.

Веднаш ја прегрнала својата мајка, додека ѝ пееле роденденска песна, а потоа дувала и свеќи. Цеца ѝ напоменала да не заборави да замисли желба. После тоа  во кругот на семејството.

По изненадувањето за славеничката, следувала забава до доцна во ноќта.

Се разбира, прва за микрофонот се фатила Цеца Ражнатовиќ која ја испеа песната „Кад би био рањен“.

View this post on Instagram

Ceca zapevala na Anastasijinom rođendanu!

A post shared by Portal Telegraf.rs/JETSET (@telegraf_jetset) on

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *