ВИДЕО: Дурловски ја заборави програмата на партијата

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица број 5, Игор Дурловски во гостување во живо во вестите на телевизија Сител, се збуни и заборави кај ќе води патот од Битола.

Дурловски не можеше да се сети на тоа со која локација е поврзан автопатот од Битола претставувајќи ги најважните проекти на „Коалицијата за обнова на Македонија“.

Дурловски ја заборави програмата на партијата

Дурловски ја заборави програмата на партијатаЦелиот текст на линкот

Geplaatst door Mediaset op Maandag 29 juni 2020

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *