Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Ники Минаж погодена на сцената: Пејачката се налути и направи нешто сосема неочекувано

По многу пејачи како Дрејк, Хари Стајлс и други познати ѕвезди, сега Ники Минаж нешто ја погоди од публиката на нејзиниот концерт.

Имено, на нејзиниот концерт во Детроит во рамките на светската турнеја Pink Friday 2, Ники Минаж била погодена со предмет од некој од публиката, наводно со нараквица, како што пренесуваат странските медиуми. Раперката избегнала да ја погоди овој предмет, но сепак решила да возврати. На големо чудење, Ники го зеде овој предмет и со сета сила го фрли во публиката!

Се уште не се знае дали удрила и повредила некого, но изгледа дека оваа случка ја налутила пејачката доста.

На видеата кои се шират на социјалните мрежи се гледа дека Ники многу се налутила и го земала предметот и со сета сила го фрлила назад во публиката и накратко го прекинала настапот. Сепак, таа го одржа концертот до крај, но се оддалечи од тој дел на сцената.

Пејачката настапи и вечерта по инцидентот бидејќи претходно закажала два последователни настапи.

Трендинг

На почеток
error: