Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Ѓоковиќ направи шоу пред Индијан Велс

Најдобриот тенисер досега Новак Ѓоковиќ беше учесник на изложбата „Desert Smash“ пред почетокот на Мастерсот во Индијан Велс.

Иако не беше најавено дека Новак ќе учествува на 20-годишнината од оваа изложба, српскиот тенисер најде време за тоа и се појави од никаде.

Кога излезе на теренот, настана вистинска бунило меѓу навивачите и тоа покажува колку сите со нетрпение го очекуваат почетокот на Мастерсот во Индијан Велс.

Организатор на оваа изложба е познатата актерка Шарлиз Терон, а токму со неа Новак играше двојки.

Ѓоковиќ последен пат ја освои титулата во Индијан Велс во 2016 година, петта, по што беше елиминиран еднаш во четвртото коло, еднаш во второто и еднаш во третото, а во 2019 година последен пат играше на турнирот во Калифорнија.

Следната година, „петтиот Грен слем“ не се одржа поради пандемијата на коронавирус, а тој ги пропушти изданијата од 2021, 2022 и 2023 година бидејќи не му беше дозволен влез во Соединетите Американски Држави бидејќи не бил вакциниран против коронавирусот. .

Во првото коло српскиот тенисер е слободен, додека во второто коло ќе игра против Александар Вукиќ или квалификант.

 

Трендинг

На почеток
error: