Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Пак запеа Стевче Јакимовски, откако влезе во претседателската трка

Стевчо Јакимовски, откако ги собра потписите за претседателска кандидатура, објави видео од кафеана. Од него се гледа дека тој во добро расположение пее „Шеќерино малој моме“. Битката за потписи траеше повеќе од една недела, а сега е официјално кандидат.

Ова не е првпат тој да пее после политички успех. Граѓаните го паметат како славеше со песната „Не може нам нико ништа“.

Трендинг

На почеток
error: