Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Страшна сцена во НБА лигата: Кошаркар изгуби свест

Победата на Оклахома над Портланд од 128:120 остана во сенка на драматична ситуација на клупата на Тандер.

Бизмарк Бијомбо ненадејно беше онесвестен во втората четвртина. Во тој момент тој стана од клупата за да ги поздрави соиграчите на паркетот, а потоа падна.

Тој изгуби свест за време на тајм-аутот, а сите играчи веднаш го регистрираа. Тој паднал на подот без свест, но за среќа лекарскиот тим брзо реагирал.

Искусниот ас успеал да се вразуми, а откако му била укажана помош, го однеле во соблекувалната.

Удрил со глава кога паднал, па го држел задниот дел од главата кога отишол во соблекувалната.

 

Трендинг

На почеток
error: