ВИДЕО: Талески ги налути фановите, потпиша за Вардар, а пее „Металург е шампион“

Репрезентативецот на Македонија Филип Талески како што е познато ќе игра во дресот на Вардар наредната сезона, а уште пред да го облече успеа да ги налути навивачите на црвено-црните.

Филип Талески имал заедничка средба со поранешните соиграчи од Металург, Томовски, Кузмановски и Пешевски, а на неа тој  ја пее песната на тимот од Автокоманда: „Металург е шампион“.

По ова видео следуваа жестоки реакции на „Комитите“, иако постои можност видеото да е направено пред Талески да потпише за Вардар.

Дали вредеше да му дадеме шанса за да си ја спаси кариерата (снимено денес, играч на Вардар ја пее химната на ривалскиот клуб)?Але, але, але аооооо, Металург ти пуши гоооооо…

Geplaatst door Фанови на СД Вардар Скопје op Donderdag 25 juni 2020

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *