Атиџе од „Медена земја“ ја сними првата песна

Еден од кинематограферите на „Медена земја“, Самир Љума, на твитер објави дека Атиџе Муратова ја снимила својата прва песна.

„Атиџе Муратова од Медена земја ја сними нејзината прва песна „Покрај река Брегалница“, стои во описот на фотографијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *