Connect with us

Hi, what are you looking for?

ФАЦИ

(ФОТО) Наместо во Шутка свадба во Истанбул: Амди Бајрам направи голема прослава за внуката

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вчеравечер направи свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се одржа на брод на Босфор, а биле поканети над 600 гости од кои 200 биле само од Македонија.

Синот на Амди, Габриел, на својот „Фејсбук“ профил пренесе дел од атмосферата. Невестата на главата носеше венче кое гостите го полнеа со евра.

 

error: