Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФАЦИ

Мицкоски позитивен на коронавирус

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е позитивен на коронавирусот. Тој веста ја објави на социјалните мрежи.

„По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на вирусот Ковид-19. Иако ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно. Чувајте го вашето здравје. Ќе го помине и ова и на крај ќе победиме за нашата иднина“, напиша Мицкоски.

По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, February 27, 2021

error: