Медиасет.мк

#ФОКУС

Русите со шест ракети го погодија Днепар: Украинците бараат тела во урнатините

Според украинските власти, руските сили денеска истрелале шест ракети врз градот Днепар. Гувернерот на регионот Дњепропетровск, Валентин Резниченко изјави дека е зафатена железничката инфраструктура и индустриската област во градот. Спасувачките служби трагаат по преживеаните, рече гувернерот. „Голем непријателски напад врз регионот Днепропетровск. Шест проектили. Нашата противвоздушна одбрана собори три проектили над реките Днепар и регионот […]

Трендинг

На почеток
error: