Connect with us

#ЖИВОТ

Смислата за хумор се развива во првиот месец од животот

Бебињата развиваат смисла за хумор во првиот месец од животот, покажа ново истражување што опфатило околу 700 бебиња од целиот свет. Тоа беше објавено во списанието „Бихејвиор рисрч методс“ (Behavior Research Methods).

Тим истражувачи од Универзитетот на Бристол откриле дека бебињата уживаат во хуморот заснован на различни активности, како – скокоткање, сокривање и покажување, кривење на лицето и зборување со „чуден глас“… Социјализацијата е клучна за развивање смисла за хумор, а помага и во подобрување на другите мозочни вештини, како што е имагинацијата.

Д-р Елена Хоичка смета дека смислата за хумор е сложен процес што се развива во првите четири години од животот.

– Со оглед на универзалноста и важноста на хуморот во животот на децата и возрасните, важно е да се развијат алатки за да се утврди како првично тој се развива, за да можеме да ја разбереме не само појавата на смеењето, туку и како тоа може да им помогне на младите кога станува збор за менталното здравје, појасни таа.

Според тоа, бебињата под една година сакаат да ги гледаат реакциите на другите луѓе, на пр. кога некој ќе се исплаши и слично. Двегодишните деца се заинтересирани за тн. „бесмислен“ хумор – реченицата „Кучето му кажува“ итн. Тригодишните деца сакаат игри со зборови, трикови, но и погрдни зборови.

#ЖИВОТ

Пита со сливи, вкусно летно уживање

Направете ја оваа вкусна пита со сливи и ќе имате одличен десерт за со кафе.

Continue Reading

#ЖИВОТ

Сицилијански рецепт за десерт стар пет века

Во лето освежува, а во зима се служи топло, забаионе или забаглионе загрева како прегратка. Според некои теории, забаионе е создаден во старите времиња на Сицилија, додека други тврдат дека пореално сценарио го вклучува монахот Сан Пасквал од Торино, кој во 16 век го пропишал опојниот крем како рецепт против замор кога жените се жалеле за безволни сопрузи.

Состојки:

– 3 жолчки

– 3 лажички шеќер

– вино по избор: марсала, мускат или порто

Подготовка:

Одделете ги жолчките и ставете ги во сад во кој можете да ги сварите на пареа. Зачувајте ги лушпите од јајцата бидејќи ќе ви бидат потребни за да ја измерите количината на вино за рецептот.

Во половината од скршената лушпа истурете го виното до половина и додадете го во жолчките. Додадете шеќер. Изматете ги состојките добро да се соединат и потоа ставете ги на пареа.

Загрејте ја жолчката постепено за да не загори. Нежно мешајте на пареа додека не добиете густ и мазен крем. Ќе ви требаат пет до 10 минути.

Доколку сакате да го послужите кремот ладен, садот со забајоне ставете го во поголем сад, наполнете го со мраз и ладна вода и мешајте додека не се излади. Украсете со овошје по желба.

Continue Reading

#ЖИВОТ

Ледени коцки со праски

Доколку сакате вистински летен десерт кој е лесен и освежувачки, ви предлагаме да ги направите овие ледени коцки со праски.

– 200 гр. пишкоти
– 200 мл. млеко

За фил:

– 500 мл. слатка павлака
– 100 гр. шеќер во прав
– 200 гр. праски

За декорација:

– 300 гр. праски
– 250 мл. вода
– 15 гр. желатин

Начин на подготовка:

Потопете ги пишкотите во млеко и наредете ги во тава со големина 25х30 центиметри.

Слатката павлака изматете ја со шеќерот во прав, па додајте ги ситно исечканите праски на кои претходно ќе им ја отстраните лушпата. Откако сето тоа добро ќе го измешате, ставете го филот врз пишкотите.

Исечете ги останатите праски на парчиња и наредете ги врз филот. Помешајте го желатинот со вода и оставете го да отстои 10 минути, а потоа истопете го на оган и со него прелијте го овошјето.

Ставете го колачот да се лади во фрижидер околу 3 часа.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020-2023

error: