Connect with us

Hi, what are you looking for?

#АМАЗОШТО

Твитер гори, Груби му средил на Бујар за пресадување коса

Повеќе медиуми, пренесоа дека Груби бил ангажиран како преведувач во „Жолтата куќа“ сугерирајќи на тој начин, дека тој бил директно инволвиран во случувањата во неа.

Вицепремиер Артан Груби подоцна изјави дека преведувал за Хашкиот трибунал, но негира каква и да е поврзаност со озлогласената „Жолта куќа“.

Ова предизвика лавина реакции на социјалните мрежи, а ова се дел од нив.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Advertisement. Scroll to continue reading.

error: