Медиасет.мк

#ОХРИД

Уапсен 27-годишнен охриѓанецСВР Охрид поднесе кривична пријава против И.М.(27) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 22.01.2021 во Охрид, во домот на пријавениот, полициски службеници извршиле претрес, при што била пронајдена и одземена марихуана.

The post Уапсен 27-годишнен охриѓанец appeared first on Скопје1.мк.

Трендинг

На почеток
error: