Connect with us

Hi, what are you looking for?

#АНИМАВЕТ

(ВИДЕО) И животните во Скопје ЗОО се вознемирија од земјотресот

Утрово во 04.54 часот на цела територија на Македонија беше почувствуван силен земјотрес, со јачина од 5,5 степени според Рихтер.

Земјотресот го почувствуваа и животните во скопската зоолошка градина, а на социјалните мрежи беше објавено видео на кое се слушаат тажни звуци.

 

error: