Connect with us

Hi, what are you looking for?

#АМАЗОШТО

ВИДЕО: Мицкоски се сликаше со лопата, ама…

„Случајно“ беше фотографиран со лопатата во раце, а потоа и пофален во неколку медиуми. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше фотографиран како го чисти снегот пред неговата куќа. „А1он“ вечерва направи обиколка за да провери колку снег исчистил Мицкоски по фотографирањето, но останало истото парче, пред влезната порта, кога што беше фотографиран попладнево. Останатиот простор пред домот на Мицкоски е под снег и мраз. Улицата е заледена и лизгава од ниските температури.

Повеќе на „А1он.мк“

Advertisement. Scroll to continue reading.
error: