Connect with us

Hi, what are you looking for?

КИНО

ВИДЕО: Новогодишни филмови кои мора да ги изгледате периодов!

Некои безвременски филмови навистина мора да се погледнат во овој период:

The Holiday (2006)

Празничната еуфорија владее, но таа не допира до две разочарани жени. Сепак, кога по грешка едната ќе заврши на одмор во снежната Англија, а другата во сончевата Калифорнија, работите тргнуваат во сосема поинаков правец.

Love Actually (2003)

Во светот владее љубовта, а тоа особено се чувствува околу Нова година. И не е важно дали сте премиер, љубоморна сопруга, писател, стар рокер или вдовец, неочекуваните ситуации се случуваат секаде и секому, особено во овој период од годината.

Home Alone 2: Lost in New York (1992)

Авантурите на Кевин продолжуваат. Според традицијата, тој повторно е изгубен на празничната ноќ. Но, нема причина за тага, особено ако сте во Њујорк и во чантата ја имате кредитната картичка на татко ви.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Enjoy Your Bath (1976)

Забавни ситуации, прекрасни лукови, мелодични песни и вечната приказна за љубовта. Овој филм е задолжителен во предновогодишниот период.

New Year’s Eve (2011)

Романтична комедија со низа настани што се случуваат токму на новогодишната ноќ. Познат пејач ја среќава старата љубов, а осамена жена брза да си купи прекрасен фустан. Магијата на празниците носи интересни средби.

You’ve Got Mail (1998)

Дописките на еден дечко и девојка не им се мешаат во личниот живот. Кејтлин има момче, а Џои среќава девојка. Кејтлин работи во книжарница, но тогаш Џои одлучува да креира огромна книжарница и случувањата започнуваат вртоглаво.

Miracle on 34th Street (1994)

Сузан не верува во Дедо Мраз затоа што мајка ѝ одамна ѝ ја кажа вистината, но таа сепак на листата желби напиша дека сака нов дом, татко и мало братче. Но, ако знае дека чуда не се случуваат, тогаш кој е тој стар дедо со бела брада што го сретна една продавница во Њујорк?

https://www.youtube.com/watch?v=lo5OmGDjZEQ

Advertisement. Scroll to continue reading.

Christmas Vacation (1989)

Понекогаш Нова година и Божиќ се идилични, но понекогаш се случуваат турбулентни настани. Едно семејство сакаше мирно да ги мине празниците со декорирање на куќата, приготвување на мисирка и китење на дрвото, но тогаш започна комедијата.

Nativity (2009)

Професорот Пол некогаш се обидел да стане актер во театар, но не успеал. Но, овој песимист запознава девојка во празничната сезона и работите се менуваат.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
error: