Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФОКУС

ВИДЕО: Орел улови ајкула

На плажата Мертл во американската сојузна држава Јужна Каролина, е забележана несекојдневна глетка – огромен орел улови ајкула во морето, прелета преку плажата полна луѓе и го однесе својот плен во гнездото.

Жената која го снимила летот на џиновската птица вели дека ајкулата била долга околу два метра.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: