Connect with us

#ФОКУС

(ВИДЕО) Ова го немате видено: Со трчање и викање се „тепаат“ за лежалка во охридски хотел

Со трчање и гласно викање, туристи се обидуваат да стигнат до лежалка на базен, лоциран во еден охридски хотел. Моментот бил снимен од страна на инстаграмџијата именуван како Роберто Навали, кој видеото го сподели јавно.

Тој под видеото пишал: „Олимписки игри, категорија: Фаќање лежалки“.

Инаку, базенот во охридскиот хотел наутро е затворен, а за да се фати лежалка, постителите ја прекокнувале и оградата.

Погледнете го моментот:

https://www.facebook.com/mkmediaset/videos/1679627845545936/?modal=admin_todo_tour

#ФОКУС

ВИДЕО: На Ковачевски му дадоа да јаде бугарско јаболко


Актуелно

ВИДЕО: На Ковачевски му дадоа да јаде бугарско јаболко

На крајот од прес конференцијата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков се случи еден интересен момент.

Од Бугарија, Ковачевски на подарок доби црвено здраво јаболко во знак на благодарност.

„Господине Ковачевски, дозволете ми да ви подарам здрава, бугарска црвена јаболка во знак на благодарност за тоа дека вие ќе го запазите нашето единство меѓу Бугарија и Македонија“, истакна соговорничката.

Подоцна, Ковачевски рече дека јаболкото ќе го јаде во автомобил додека патува кон следната премиерска активност.

Continue Reading

#ФОКУС

Октомври годинава постуден и натпросечно влажен

Октомври бил постуден и натпросечно влажен месец во споредба со повеќегодошните вредности, покажува статистиката на УХМР.

Темпратурите на ниво на држава биле пониски за 2,4 степени. Во текот на октомври се забележани минимални температути под нулата на речиси сите мерни места. Најмногу денови со негативни температури имало во Берово – 11, а најмалку во Штип – 1. Апсолутна најниска температура од минус 5,1 степен е измерена во Берово на 28 октомври. Највисока, пак, е регистрирана во Гевгелија на 4 октомври кога се измерени 26 степени.

Вкупните месечни врнежи дожд во октомври варирале од 94,7мм во Крива Паланка до 176,7 мм во Маврово. Дневниот максимум бил во Битола на 8 октомври кога наврнале 46мм дожд.

Споредено со просечната вредност за периодот 1981-2010, во октомври годинава наврнале два пати повеќе дожд од просекот.

Continue Reading

#ФОКУС

Мајли Сајрус еволуираше и стана Лепа Брена


Откако Мајли Сајрус го смени имиџот, на Твитер во регионот се шегуваат дека американската ѕвезда конечно еволуирала во Лепа Брена.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик –

„Брено ти ли си?“, „Брена авангарда, била пред времето“ се шегуваат и ги споредуваат двете пејачки.

Continue Reading
Advertisement

Инста

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020

error: