Connect with us

#ФАЦИ

ВИДЕО: Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ го „погали“ Заев по рака, откако претходно го критикуваше од говорница

Интересно видео од една од собраниските седници се споделува на социјалните мрежи, а на кое се гледаат повеќе пратеници од двете најголеми политички партии во земјава, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Вообичаено, сите мислат дека двете партии и нивните пратеници се жестоки ривали, не комуницираат, а народот често знае да се испокара меѓусебно поради нивните политики. Но, ова видео, го покажува и спротивното.

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, инаку партнерка на режисерот Борис Дамовски, откако од говорницата му се спротистави на премиерот Зоран Заев и му рече „Кога споменувате образ, ние слушаме ѓон“, по седницата, отиде до него, го погали по раката, а откако тој не и обрна внимание, го почека и почна да говори со него.

Погледнете го видеото:

https://www.facebook.com/100000809552860/videos/3315433531826933/?t=0

#ФАЦИ

(Видео) Јутјуберот Стефан Лазаров главна тема во „Задруга“ откако раперот Ша го обвини дека му ја украл девојката

Српскиот рапер Ша се врати во реалното шоу „Задруга“ и ја обвини неговата поранешна девојка Тара Симов дека го изневерила со македонскиот јутјубер Стефан Лазаров. Ова наводно се случило кога Тара и Ша биле во Скопје на роденденот на Лазаров. Раперот ја обвинил Тара дека среде роденден неа и Стефан ги снемало еден час и дека тие биле заедно во тоа време. Тара ги отрфли овие обвинувања, а Стефан сними влог на Јутјуб во кој објасни што точно се случувало.

„Ша ме обвини дека ја изневерив Марта со Тара. Лажно“, вели јутјуберот.

Стефан пред два дена добил повик од продукцијата на „Загруга“. Тие го поканиле на разговор во Белград.

Извор: Репортер.мк

Continue Reading

#ФАЦИ

„Врба“ на Манчевски ќе го отвори Филмскиот фестивал во Кјото, Јапонија

Филмот „Врба“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски на 22 јануари ќе го отвори 13. Филмски фестивал „Историка“ во Кјото, Јапонија. Манчевски ќе биде дел од отворањето на фестивалот и по проекцијата на филмот ќe учествува во онлајн дискусијата со публиката.

Јапонскиот фестивал „Историка“ е уникатен во светот поради тоа што во фокусот се филмови со историска тематика. Мотото на фестивалот е „Поврзување со иднината преку историски филмови“, a седиштето е во филмските компании „Тоеи“ и „Шошику“, прославени по самурајските филмови. Фестивалот секоја година прикажува нови историски филмови од целиот свет, а како што вели директорот Кен Такахаши, годинава избрал да го отвори со „величествениот филм ‘Врба’“.

Речиси две и пол години по светската премиера во октомври 2019 на Римскиот фестивал, „Врба“ продолжува со интензивно прикажување на фестивалите. Досега освои вкупно тринаесет награди, меѓу кои и за најдобра режија на „Реинденс“ во Лондон, најдобар филм на „Синеквест“ во Калифорнија, „Сребрена палма“ во Валенсија. Минатиот месец „Врба“ освои седум трофеи: три награди и четири почесни признанија. Филмот беше прогласен за најдобар филм на Маратонскиот филмски фестивал во Атина, a aктерката Наталија Теодосиева ја доби наградата за најдобра споредна женска улога. Во Атина доби и уште четири почесни признанија – за Милчо Манчевски како најдобар режисер, за најдобра споредна улога на актерката Сара Климоска, за најдобар кинематографер Тамаш Добош и за најдобар филм во избор на публиката. Теодосиева беше добитничка и на наградата за најдобра главна женска улога во „Врба“ на фестивалот на независен филм „Околу глобусот“ во Њујорк.

Манчевски наскоро ќе го промовира и неговиот седми филм „Кајмак“, кој се снимаше лани во Скопје и околината, е во постпродукција. Продуцентската куќа „Банана филм“ го најавува „Кајмак“ како безобразна комедија и безмилосна критика на лицемерството и малограѓанштината, црна комедија или среќна трагедија за две семејства, кои се пристојни на почетокот, а среќни на крајот. Главните улоги ги играат Камка Тоциновски, Сара Климоска, Александар Микиќ, Симона Спировска, Ана Стојановска и Филип Трајковиќ.

Извор: Репортер.мк

Continue Reading

#ФАЦИ

Со бившиот и сегашниот маж Тања Кочовска слави роденден

Актерката Тања Кочовска денес полни 55 години. Со фотографија на која е меѓу двајцата сопрузи, сегашниот Предраг Павловски и бившиот Владимир Ендровски – Љац, објави дека ѝ е роденден.

„Иииии со двајцата мажи… 55“, вели Тања за фотографијата. Куп коментари и честитки, а измами и насмевки кај пријателите кои велат: „Само ти можеш вакво нешто и ваква слика да објавиш“. Тања и Предраг се 25 години во брак.

На прашањето како вечер ќе го слави роденденот, вели: „Никако, во кревет сум, имам ковид. Сега сум веќе подобра од она што бев“, ни изјави Тања за „Репортер“.

И со ковид, актерката успеа да го задржи духот и да нарави шега за роденденот. Не е ни тајна дека таа е во добри односи со претходниот сопруг Љац со кого го има синот Александар.

Тања во интервјуто за „Репортер“ неодамна ни раскажа за љубовта со Предраг, која почнала во Театарот за деца и младинци, а во пет часот во кафеана, ја побарал за жена: „Аха, да бе, важи, му викам, ја со дете од друг маж, ти па сигурно за жена ќе ме земаш. Ама, ете, се зедовме. Постојано ми го крева притисокот зошто тој е многу помирен од мене, јас сум поексплозивна и жива“, раскажа Тања, која со Предраг ја имаат ќерката Нела.

Кочовска тогаш зборуваше и за поранешниот брак со актерот Владимир Ендровски – Љац .

„Јас со Љац бев најдобра другарка на Академија. Бевме неразделни 4 години, јас, Љац и Кили. Ние случајно го направивме Александар, останав бремена и сакав дете и реков дека ќе го родам“ ни раскажа тогаш Тања.

Александра Георгиев

Извор: Репортер.мк

Continue Reading
Advertisement

Инста

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020

error: