Connect with us

Hi, what are you looking for?

ФАЦИ

(ВИДЕО) Првиот Зоки Поки кој стана модел: Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез

Алек Наумовски и Надица Георгиева, можеби едни од најуспешните модели во деведесеттите, и денес се синоним за македонската мода и манекенство. Пред 20 години ја формираа агенцијата „Моделс ИН“. Идејата беше да им помогнат на македонските модели да градат светска кариера. На почетокот не било лесно да се стекне довербата ни на манекените ни на агенциите. Сепак, тие го исполнија и ветувањето и сонот, па од нивната модна агенција неколку модели и денес се дел од светските модни писти.

Во разговорот Алек ни откри дека пред да стане модел бил дете-актер. Тој е првиот Зоки Поки, а глумел и покрај легендарниот Петре Прличко. „Тој имаше неверојатна енергија. Се чувствував пријатно во негово друштво, научив многу и чест ми е што глумевме заедно“, вели Наумовски.

Advertisement. Scroll to continue reading.
error: