Медиасет.мк

#ФОКУС

(ВИДЕО) Тепачка во Собрание: Пратеник на ДУИ фрла со предмети кон пратениците

Пратеникот Арбер Адеми со предмети фрлаше низ собраниската сала и кон пратениците. Фрапантно видео објави пратеникот Миле Лефков. Се слуша како пратениците му викаат „Кај се наоѓаш“ додека тој со тацна фрла и ја крши собраниската опрема. „Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со “каубоите” од власта“, напиша пратеникот.

Трендинг

На почеток
error: