Connect with us

Hi, what are you looking for?

ФОКУС

Струмичанец објавувал фотографии на девојки симнати од Фејсбук на сајт за возрасни

Струмичанец објавувал фотографии на девојки симнати од Фејсбук на сајт за возрасни

Полицијата поднесе кривична пријава против 26-годишен струмичанец кој е осомничен дека објавувал фотографии од девојки, кои ги имале објавено на нивните профили на „Фејсбук“, на веб-страница за возрасни.

„Г.С. се сомничи дека во февруари 2020, без согласност од четири оштетени женски лица на возраст од 24, 25, 26 и 38 години, сите од Струмица, прибавил нивни лични податоци, односно фотографии, коишто оштетените лица ги имале претходно објавено преку нивните профили на социјалната мрежа Фејсбук и ги искористил за да ги објави во албуми креирани од негов кориснички профил на сајтот за возрасни ‘xHamster’, информира МВР.

Прочитај повеќе Струмичанец објавувал фотографии на девојки симнати од Фејсбук на сајт за возрасни at Скопје1.мк.

Advertisement. Scroll to continue reading.
error: